bazenöyleolur

Kendimi bile çizmiştim kahraman olurum umuduyla.

Son Günlerde…

Screenshot_1

Ne yapıyorsunuz bu sıcak yaz günlerinde acaba?

Ben sıcak yaz günleri sendromu yaşıyorum.

Fenalıklar geçiriyorum. Tabi onu bir kenara bırakırsak üniversite tarafından kapı dışarı edildim. Genel not ortalamama bile sadece bir kez bakabilmişken bilgi sistemi tarafından hesaplarımız kaldırıldı. Öğrenciliğin kapıları kapandı sevgili okuyucu. Ama yetişkinliğin kapılarını ardına kadar açmışlar. Bunu hiç sevmedim.

Bu arada henüz projeden ses seda yok. Tabi boş durmadım, o arada bir iki projeye de ben kendim başvurayım dedim. Hem de bir tanesi gazetecilik ve sosyal medya alanında. Tek sıkıntı Hacettepe Üniversitesi’ne görüşmeye gitmem gerekiyordu. Ancak kesin olmayan bir şey için kalkıp gitmeyi düşünmedim. Zaten bu 2 ay doluyum.

Her sabah erkenden kalkıyor İngilizce kursuna gidiyorum. Bu kadar erken olması beni öldürecek. Tam bittiği saatte ise gün ortasına geliyor. Bu nedenle güneş beynimi yakıyor, emiyor her zıkkımı yapıyor. Güneşte nefes sıkıntısı yaşayan bir insan olarak üzerine nem de eklenince baş dönmesi, baş ağırısı ve kalp çarpıntısını bir arada yaşıyorum. Hele bugün öleceğim sandım. Otobüs durağında kendimi sakinleştirip nefesimi kontrol altına almaya çalıştım. Hayat bu sıcaklarda çok zor. Kışı da sevmeyen bir insan olarak baharlar tam bana göre. Özellikle ilkbaharı istiyorum. Lütfen lütfen esintiler hayatımızdan hiç eksik olmasın.

İlk defa yazın İzmit’te kalıyorum. Tamam geç gidip erken dönerdim ama daha ailemin yanına hiç gitmedim. En son mezuniyetimde gördüm ondan öncesi ise Şubat’a dayanıyordu. Şimdi kur biter bitmez Çorlu’ya koşacağım.

Böyle kısa kısa notlar gibi oldu bu yazı ama bu aralar bir türlü kafamı toplayıp yazamıyorum. Tamam! Yalan söyledim. Bu sıralar dizi izliyordum. Yalçın’ın dediği gibi bir şeye takıldım mı takılıyorum. Buddha bir bloggera Suits’i önermiş. Biz de Yalçın ile başladık ama daha 2. sezondayken ben bugün itibariyle geçen haftaki bölümünü bile bitirdim. 4 sezon nasıl geldi geçti birkaç günde anlamadım. Buradan size Suits’i önerdiğimi anlayabilirsiniz. Harvey ve Mike ikilisinin zekalarıyla ve karizmalarıyla keyiften dört köşe olabilirsiniz.

Yaz planları hiç de beklediğim gibi olmadı. Bol bol kitap okuyacakken bir türlü kitap okuyamaz oldum. Geçen hafta sadece 1 kitap bitirebildim ve kitap da hiç beni tatmin etmedi. Herhangi yeni bir diziye başlamadan kitaplarıma geri dönmeyi düşünüyorum. Eh tabi bir de İngilizce’ye.

Son olarak 2 tane balığım var artık. Her sabah onları besleyip her kurs dönüşü azıcık onlarla sohbet edip onları izlemeye başlıyorum. Bir tanesi diğerini hep aç bırakıyordu ve ben de sonunda bir yolunu bularak diğerinin kendi karnını doyuracak kadar uyanık olmasını başardım. Daha yemi atmadan ağzını açmaya başlıyor.

Ve son olarak hani kapıları kapanan okul var ya yarın o okula gidip ön başvuru yapacağım. Şişşt. Yüksek lisans değil henüz. Yeni bir lisans. Yetenek sınavı var 4 aşamalı. Pek umutlu değilim ama şansımı denemek istiyorum. Belki kapıyı tekrar aralarım kim bilir?

Öptüm hepinizi.

Bir de akşamları bol bol karpuz yemeyi unutmayın.

Yorumlar

 1. maviye iz süren
  09 juillet 2014 à 21:51 (10 ans ago)

  sıcaklar hayatı gerçekten olumsuz etkilemeye başladı.
  öğrencilikten yetişkinliğe geçiş zor oluyor ama alışıyorsun,
  başvurulardan olumlu sonuç olumlu sonuç diliyorumm 🙂
  karpuz resmi de iştah açıcı yiyorum bol bol,sevgimle..

  Répondre
 2. Nurçin
  18 juillet 2014 à 11:33 (10 ans ago)

  Yaz tatilini seviyorum da şu yazın sıcağını inan ki ben de hiç sevmiyorum, bir de Antalya gibi yerde yaşıyorsan… okullar kapandığından beri sırf sıcaklar yüzünden evden dışarı bir adım atamadım.
  Dizi konusunda da aynı durumları yaşıyoruz. Geçen sene Breaking Bad’e başlamış, ilk sezonu çok sıkıcı diye bırakmıştım ancak şimdi diğer sezonlarına geçtim ama geçmez olaydım, dizinin aşırı bağımlısı oldum 🙁 Diziler, sosyal ağlar derken tatilde okuyacağım diye aldığım kitaplara da dokunamadım. Her sene yaptığım tatil planları daha doğru düzgün gerçekleşemeden tatil bitmiş oluyor…

  Répondre

Yorum Alanı