bazenöyleolur

Kendimi bile çizmiştim kahraman olurum umuduyla.

avril 2013 Arşiv

Mutluluk Kutusu – Eşleştirmeler

Yine şuradaki yazıyı tıklayarak hatırlama yapabilirsiniz.

Kızlaaaaaaarrrr. Mutluluk kutusu için çekilişleri açıklıyorum. Ayrıca benden kaynaklı olarak da birkaç gün gecikme oldu. Çok yoğun olduğum için bir türlü yazıyı hazırlayamadım. Bir de çıkan arkadaşlarımız oldu. Şimdi bunları bir kenara bırakıp hemen şöyle bir detaylara girelim istiyorum. Videoyu şu an ekleyemiyorum; facebookta bir tane video eklemiştim. Arkasında o kadar çok konuşuyorlardı ki atarlı giderli bir video olmuştu. O yüzden yenisini şu an ekleyemiyorum. Eklediğim zaman size haber veririm zaten.

Kargolarınızı en geç Salı günü kutularınızı kargoya vermelisiniz.

Kargoları da ptt kargodan göndermek daha doğru olabilir.

Hemen birbirinizle iletişime geçip lütfen adreslerinizi alın. Eğer yarına kadar sizden kimse adresinizi almazsa lütfen bana geri dönüş yapın. Durumu çözelim.

En geç de 29 Nisan Pazartesi gününe kadar da bana kutularınızın fotoğrafını atmalısınız. Twitter üzerinden ya da isterseniz mail@bazenolyeolur.com adresine mail atabilirsiniz. Fotoğrafları bloga ekleyeceğim ondan sonra kargoya verilecek. Herhangi bir sorun çıksın istemiyorum.

Dediğim gibi en geç 30 Nisan’da kargolamalar yapılmış olmalı.

Öpüyorum hepinizi.

Eşleştirmeler şu şekildedir;

bazenoyleolur – pardonkimsiniz

zehraburda – nutabella

dogalselection – ohacokpardon

matterouge – afropunzel

bazenoyleolur’dan kitapzen.com Sponsorluğunda Kitap Çekilişi

hopp

Merhaba arkadaşlar. Fırsat bulup ancak yazıyı yazma ve çekilişi başlatma fırsatı bulabildim. Kitapzen.com sponsorluğunda gerçekleştireceğimiz çekilişte 10 kitap hediye edilecektir. Sadece bu yazının altına yorum olarak yazacağınız aşağıda belirten bilgilerden sonra 1 çekiliş hakkını kazanacaksınız.

Kitap isimleri şu şekildedir:

Erken Kaybedenler – Emrah Serbes
Ruhi Mücerret – Murat Menteş
Bir Psikiyatristin Gizli Defteri – Gary Small
Hasret – Canan Tan
Son Oyun – Ahmet Altan
Uçurtma Avcısı – Khaled Hosseini
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler – Jan Philipp Sendker
Kürk Mantolu Madonna 70 Yaşında (Özel Baskı) – Sabahattin Ali
Sevgili John – Nicholas Sparks
Düğümlere Üfleyen Kadınlar – Ece Temelkuran

 

Çekiliş Hakları

– Çekiliş 21 Nisan tarihinde başlayacak ve 20 Mayıs’da son bulacaktır.

– 15 Mayıs saat 20:00’da http://www.bazenoyleolur.com’dan çekilişi kazananlar ilan edilecektir.

– Wmaracı Çekiliş Aracı ile çekiliş gerçekleşecek ve videoya çekilecektir. Video da aynı şekilde blogta paylaşılacaktır.

– Çekilişin sonunda; ilk çıkan arkadaşımıza 3, daha sonraki çıkan arkadaşa 2, daha sonraki 2, ondan sonraki 2 ve son çıkan arkadaşımıza ise 1 kitap hediye edilecektir. Yani toplamda hediye kitap sayısı 10’dur. Ancak herhangi bir durumda 3 de yedek şanslı seçilecektir.

– Çekiliş sonunda hediyeyi hak kazanan arkadaşlara mail atılacak ve 48 saat içerisinde dönmeyenler hediye haklarını kaybedecek ve yedeklerdeki ilk kişiye hak geçecektir.

– Çekilişte birden fazla çekiliş hakkı kazanabilirsiniz. Bunun için yapacaklarınız şunlardır.

Facebook, Twitter ve Google+’ta aşağıdaki mesajı paylaşan herkes; her sosyal medya hesabı paylaşımı için +1 ADET çekiliş hakkı kazanır.

(Her sosyal medya hesabından 1 adet çekiliş hakkı, örneğin 2 farklı Facebook hesabından toplamda 2 adet çekiliş hakkı kazanılabilir.)


*Paylaşımlarınızın herkese görünür olması gerekyor, aksi takdirde kontrol edemem. Sadece bu paylaşımı, herkese açık bir şekilde ayarlayabilmeniz mümkündür.

– Blogunuzda ya da sitenizde yayınlayacağınız çekilişi tanıtan yazı için ise +3 ADET çekiliş hakkı kazanabilirsiniz.

– 20 Mayıs tarihine kadar paylaştıklarınızı kaldırdığınız takdirde o çekiliş hakkınız iptal edilecektir.

Paylaşacağınız mesajın içeriğide kesin olarak yazması gereken;

bazenoyleolur’dan kitapzen.com sponsorluğundaki kitap çekilişine katılabilirsiniz. Katılım için; ( bu yazının linki gelecek.) 

Blogunuzda yayınlarken;

Kendiniz birkaç kelimeyle çekilişten bahsedip üstteki mesajı yazmalısınız. Ayrıca kitap isimlerini de yazmanız gerekmektedir. Kitap isimlerine tıkladığınızda link açılmaktadır. Blogunuzda da aynı şekilde olması gerekiyor.

ÇEKİLEŞE KATILIM

– Çekileşe katılabilmek için bu yazı altındaki yorum kısmına adınızı ve soyadınızı, mail adresinizi ve yukarıdaki listedeki kitaplardan çekiliş size çıkarsa istediğiniz 5 kitabı yazmalısınız. Bu size 1 çekiliş hakkı kazandıracaktır.

Ayrıca ek çekiliş hakkı için yaptığınız paylaşımların linkini de aşağıdaki şablona eklemelisiniz.

Blog: paylaşım linki
Facebook: paylaşım linki
Twitter: paylaşım linki
Google+: paylaşım linki

NOT: Ne kadar çok çekiliş hakkınız varsa kazanma şansınız o kadar çok fazladır, unutmayın.

Bir kişi yorum olarak katıldığınızı belirttikten sonra eğer blogunda, facebook, twitter ve google+ hesaplarında paylaşımlarda bulunursa toplamda 7 çekiliş hakkı kazanmış olur. İsmi 7 kez yazılır ve kazanma şansı artar.

Herkese bol şans.

Güven Sorunsalı

İnsanlara olan güvenimi sorguluyorum boş zamanlarımda. Yani şöyle bir bakınca pek bir boş zamanımda görünmüyor ama sırf bunu düşünmek için özel bir zaman ayırıyorum. Hayatımızda olan sevdiğimiz insanlara ne kadar güveniyoruz bilemiyorum. Gözlerimin önüne koca bir boşluk beliriyor ve doldurulamıyor.

İnsan yeri geliyor; kendisine güvenmiyor. Bir başkasına nasıl güvenebilsin?

Her ikili ilişkinin içerisinde bir güvensizlik söz konusudur. En yakın arkadaşınız olsun, sevgiliniz olsun, komşunuz olsun ama hep bir güvensizlik söz konusudur. Sadece bu dile getirilmez ve beynin arka taraflarına gönderilir. Ancak en ufak bir şeyde bir dürtü olarak karşımıza çıkar. Hep bir kuşkuculuk; acabalar ve belkiler kol gezer.

Güven üzerine kurulmayan ilişkiler yıkılmaya mahkumdur gibi birçok beylik laflar edilir. Gerçekten ne kadar güveniyoruz ki karşımızdakine? Her şeyi nasıl teslim edebiliyoruz? Bunu ne kadar yapabiliyoruz? Hadi yaptık diyelim her seferinde hayal kırıklığına uğranmayacak mı? İnsanlara çok fazla inanıp hayal kırıklıklarına kendimiz zemin hazırlıyoruz. Zaten güveniyormuş gibi hissettiriyoruz ancak hepimiz güvensizlik duygusunun etkisi altındayız. Beklentiyi ne kadar düşük tutarsak o kadar çok kendimizi güven altında hissediyoruz.

İnsan kendine olan güvenini ve inancını yitirmemelidir.

Sitemlerimle

Olası tüm şeylerden sıkılıp farklı şeylerin arayışlarına giriyoruz. İtiraf etmeliyim ki çoğu zaman da bu farklı şeyleri bulamıyoruz. Ancak öyle bir arayışa girişiyoruz ki başını sonunu kaçırıyoruz. Bu yüzden de sıkıntımızı bulamadığımız bu yeni şeyler geçirdi sanıyoruz.

Sorun en başından beri bizde değil mi? Sevdiğimiz her şeyi bıkana kadar tüketiyoruz. İnsan bıkana kadar bir şarkıyı dinlememeli, görmek istemeyecek kadar en sevdiği elbisesini giymemeli ya da kusacak kadar o en sevdiği tatlıyı yememeli… Hepsini yapıp sonra da sıkıldık diyoruz. Bunu ilişkilerimizde dâhi yapıyoruz. Sıkılacak kadar ilgi gösteriyoruz. Böylece hem karşımızdakinin boğulmasına hem de kendimizin sıkılmasına neden oluyoruz. Hoş olmuyor, uzaklaşıyoruz.

Bir şeyleri sıkılacak kadar çok sevmeyin. Az sevin, araya başka tatlar katın. Aromasını eksik bırakmayın. Hatta kendinize ana yemek olarak sunun. Öğrenci işi yaklaşıp ara sıcakları atlamayı alışkanlık hâline getirmeyin.

Artık şarkıları bıkana kadar dinlemiyorum. Jehan’ı bile artık eskisi gibi dinlemiyorsam tüketene kadar çok sevdiğim içindir. Sıkılanana kadar sabah akşam dinlediğim içindir. Ara vermek gerekiyor eski şeylere. Bu yüzden yapmayalım, sevdiğimiz şeylerden sıkılmayalım.

Sevdiğimiz şeyleri bir oyuncak gibi koltuğun arkasına fırlatmayalım;
hiç yakışmıyor bizim gibi insanlara.